Firefox Son Güncellemesinde Adres Çubuğunda Değişikliğe Gitti

Firefox, yeni kararlı sürümü “Firefox 75” güncellemesinde adres çubuğun tasarımında değişikliğe gitti. Yeni tasarımda daha geniş bir adres çubuğu ve daha büyük yazı tipi kullanılırken, sık kullanılan sitelerin de çubuğa sabitlendiği görülüyor.

Tasarım değişikliğinin yanı sıra daha “daha akıllı” arama da gelen yenilikler arasında. Arama önerilerini iyileştiren Firefox, siz yazarken tahminlerde bulunarak aradığınızı daha çabuk bulmanıza yardımcı olmaya çalışıyor. Ayrıca açmaya çalıştığınız sitelerden biri halihazırda başka bir sekmede açık ise size “sekmeye geç” kısayolunu gösteriyor.

Verileriniz çalınmış olabilir mi? Öğrenin.

Mozilla tarafından geliştirilmiş olan Firefox Monitor ile 2007 yılından günümüze kadar gerçekleşmiş olan veri ihlalleri (hacker saldırıları) sonucunda bilgilerinizin çalınıp çalınmadığını öğrenebilirsiniz.

Sayfanın alt kısmındaki “Uyarılara Kaydolun” butonuna basarak eklediğiniz e-posta adreslerinin gelecekteki veri ihlallerinde bilgileri çalınırsa size uyarı göndermesini sağlayabilir; “Güvenlik İpuçları” sayfasından da güvenliğinize yardımcı olacak bilgilere ulaşabilirsiniz.