Google Hangi Tabloya Benzediğinizi Buluyor. Hatta Çok Daha Fazlasını Yapıyor

Daha önce hangi tabloya benzediğinizi merak ettiniz mi? Belki de artık ediyorsunuz. Google Arts & Culture uygulaması, tarihin her döneminden milyonlarca sanat eserini barındıyor ve yapay zekası ile bunların içinden size en benzeyeni buluyor. Çektiğiniz selfie sonrası kısa bir arama işleminin ardından size en benzeyen tabloları benzerlik yüzdelerine göre sıralıyor.

Uygulamanın bir başka özelliği ise, fotoğrafınıza yine bu sanat eserlerinin filtrelerini uygulayarak sanatsal bir yorum katabiliyor. Ya da çektiğiniz bir fotoğraftaki renkleri tespit ederek aynı renklerin kullanıldığı tabloları sizin için bulabiliyor.

Son olarak uygulamanın asıl işlevine gelecek olursak, Google Arts & Culture‘ın milyonlarca sanat eserini barındırdığından bahsetmiştik. Bu sanat eserlerini yüksek çözünürlükte görüntüleyebilir, listenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca dünyanın önde gelen müzelerini adım adım dolaşabilirsiniz.

Google Arts & Culture sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz. Mobil uygulamasını ise Android cihazlarınız için Google Play, IOS cihazlarınız için ise App Store‘dan indirebilirsiniz.