Firefox Son Güncellemesinde Adres Çubuğunda Değişikliğe Gitti

Firefox, yeni kararlı sürümü “Firefox 75” güncellemesinde adres çubuğun tasarımında değişikliğe gitti. Yeni tasarımda daha geniş bir adres çubuğu ve daha büyük yazı tipi kullanılırken, sık kullanılan sitelerin de çubuğa sabitlendiği görülüyor.

Tasarım değişikliğinin yanı sıra daha “daha akıllı” arama da gelen yenilikler arasında. Arama önerilerini iyileştiren Firefox, siz yazarken tahminlerde bulunarak aradığınızı daha çabuk bulmanıza yardımcı olmaya çalışıyor. Ayrıca açmaya çalıştığınız sitelerden biri halihazırda başka bir sekmede açık ise size “sekmeye geç” kısayolunu gösteriyor.

Sonsuz Zum Yapılabilen Tablolar

Zoomquilt sitesi, kendi kendine yakınlaşan bir tablodan oluşuyor ve döngü şeklinde sonsuza kadar yakınlaşmaya devam ediyor. Kendiniz yakınlaştırıp uzaklaştırmak isterseniz klavyenizden ▲Yukarı ve ▼Aşağı yön tuşları ile müdahalede bulunabilirsiniz.

Nikolaus Baumgarten öncülüğündeki bir illüstratör grubu tarafından oluşturulmuş olan Zoomquilt‘in “Zoomquilt 2” adında bir başka sitesi ve Android cihazlar için bir uygulaması da mevcut.